• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Subiektyw
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4491
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Życzenia

Chciałbym tym razem złożyć tylko życzenia… Byśmy otrzymali od Bożej Dzieciny łaskę spoglądania na liturgię oczyma wiary ale nie ludzi tego świata, którzy często widzą w niej tylko „jakieś czary mary”. Byśmy w procesji wejścia umieli dostrzec symbol pielgrzymującego Ludu Bożego, idącego z Chrystusem przez życie. Byśmy w znaku kapłana przewodniczącemu liturgii ujrzeli prawdziwego Chrystusa, który nas gromadzi a potem w liturgii słowa przemawia do nas w Ewangelii. Byśmy usłyszeli tego samego Chrystusa, również w słowach księdza głoszącego kazanie. Byśmy jak pasterze w małej dziecinie ujrzeli potęgę Boga, potrafili ją dostrzec w małym opłatku, na którego spoglądamy w czasie przeistoczenia a potem otrzymujemy w komunii. By nasze umiłowanie liturgii było tak wielkie, jak wiara niosących dary trzech króli. Byśmy i my potrafili zanosić nasze dary w procesji do ołtarza. By procesja do komunii nie była kolejnym udziwnieniem, do którego powoli się przyzwyczajamy, lecz znakiem naszej drogi przez życie, w czasie której posilamy się Pokarmem na Życie Wieczne. Byśmy otrzymali od nowonarodzonego Boga łaskę patrzenia z nadzieją i radością na reformy w liturgii. By nie trwożyły się nasze serca na widok zmian, lecz byśmy poprzez te zmiany mogli godniej uczestniczyć w tym cudzie, który dokonuje się codziennie na naszych oczach.

Spokojnego, radosnego i czynnego przeżywania liturgii w Święta Bożego Narodzenia życzy:
Grzegorz Janikowski
Oznaczone w: życzenia
0
Przyszedł na świat i został przyjęty do grona członków Kościoła Katolickiego w Chorzowie Starym. Od trzeciego roku życia związany z parafią pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.
Z wykształcenia dyplomowany mistrz zegarmistrzowski, prowadzi rodzinną firmę o wielopokoleniowej tradycji, żonaty, ojciec dwójki dzieci. Od trzydziestu pięciu lat posługuje w parafii jako ministrant.
W 1989r. uczestniczył w kursie oazowym dla animatorów liturgicznych organizowanym przez ks. H. Lupę w tak zwanej „eksperymentalnej” parafii św. Antoniego w Brzegach. Po formacji podstawowej w Ruchu Światło–Życie i ukończeniu Szkoły Animatora w 1991r., w ramach Centralnej Oazy Matki, posłany do Diakonii Liturgii. Od roku 1995 członek Diakonii Liturgii Archidiecezji Katowickiej. Formację duchową kontynuuje wraz z żoną Sabiną w Kościele Domowym Ruchu Światło–Życie.
Pasja i zarazem zawód – zegarmistrzostwo. Zamiłowanie - odnowiona liturgia. Hobby – modelarstwo lotnicze rc.

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze