• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Świeccy w liturgii
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4072
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek

Nie bój się wypłyń na głębię… Wielki Czwartek to dzień, w którym Jezus Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił sakrament Eucharystii i sakrament Kapłaństwa. Ustanowił Kapłaństwo w tym celu, aby Apostołów i ich następców powołać do działalności w Jego funkcji kapłańskiej. Godność Kapłańska jest przeogromna i wzniosła, bo kapłan jest zastępcą Chrystusa na ziemi, jest szafarzem łaski i Tajemnic Bożych i jest Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi.

 

Idzie ich tylu…w różne strony… Na skrzyżowaniu dróg, na skrzyżowaniu swego losu czeka Chrystus – Pasterz, by ich prowadzić. „ Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał”. To wybranie wymaga od kapłana całkowitego oddania się Chrystusowemu zadaniu na ziemi. Czy miłujesz mnie więcej? – pyta dziś Chrystus Kiedy wstępujesz na stopnie ołtarza, By złożyć na nim bezkrwawą ofiarę, Przez którą Bóg nas łaskami obdarza. Czy miłujesz mnie więcej? – pyta dziś Chrystus Kiedy zasiadasz w konfesjonale, By dusze grzechem skalane oczyścić, W Miłości Bożej zbawczym Trybunale. I tak przy każdej czynności Kapłanie Pyta Cię Chrystus po wiele razy, Czy ty mnie miłujesz – więcej niż inni? Bo chce, by serce Twe było bez skazy. I czeka Chrystus Twojej odpowiedzi Choć wie, co serce kapłańskie czuje, Powiedz Mu szczerze, jak Piotr nad jeziorem – Panie – Ty wszystko wiesz…Ty wiesz że Cię miłuję! Barka…

Dziś stajemy w obliczu wielkiej Tajemnicy powołania i wybrania. Pragniemy szczególnie podziękować Chrystusowi za dar Kapłaństwa, zapewnić o naszej modlitwie i podziękować za ich trud i pracę duszpasterską.

Poprzez ręce Kapłanów spływa na nas łaska Boża, dlatego dziś prosimy, aby Chrystus uczynił swoich Kapłanów tak wielkimi, aby mogli ogarnąć cały świat, tak silnymi, by mogli go dźwignąć i pomagać w nieustannym zbawianiu.

Niech obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej” i owocuje w ludzkich sercach umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga…

0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze