• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3401
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Tylko się nie stresujta...

Tylko się nie stresujta...

Mam nieodparte wrażenie, że ostatnie próby stają się naprawdę bardzo pro-tenorowe. Nie tak dawno panowie-tenorowie zyskali przewagę w męskiej części naszej małej społeczności. W poniedziałek było ich może troszeczkę mniej, ale zostało to momentalnie skompensowane, ponieważ... dołączyła do nich Pani Dyrygent!

Co prawda tylko na chwilę, ale i tak było to bardzo ciekawe doświadczenie. Nie ukrywam, że poczułam się trochę nieswojo, gdy dyrygent zniknął nagle gdzieś za moimi plecami. Być może była to kwestia perpektywy -  kobiety są na próbach usytuowane bardziej z przodu. Jednakże dzięki temu ekperymentowi uświadomiłam sobie istnotność roli dyrygenta i to, jak ciężko jest śpiewać chórowi, gdy nie widzi swojego Szefa.
Ale jak powiedziała pani Agnieszka - Tylko się nie stresujta! Po jakimś czasie dyrygent wrócił na miejsce, a tym samym na miejsce wróciło wszystko inne i mogliśmy śpiewać dalej bezstresowo.

Trzeba przyznać, że nasze "Ave verum Corpus" brzmi coraz ładniej i coraz go więcej. Dostaliśmy też cały plik świeżo skseowanych nutek. Są to pieśni przeróżne - niektóre mniej znane, niektóre - bardziej jak np. "Głoś imię Pana" w opracowaniu S. Gesangbucha i wiele, wiele innych. Jeśli ktoś jest ciekawy, jakich - oczywiście serdecznie zapraszamy w poniedziałek na Graniczną 26. Klasycznie - 18.00 - Msza Święta, po Mszy próba.
Do zobaczenia! 

[obrazek: tinybuddha.com/how-to-stay-calm-in-frustating-situations-if-you-have-zero-patience/ ]

0
Studentka fizjoterapii. Kocha śpiewać i kocha muzykę, a już szczególnie tę liturgiczną.

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze