• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w W głąb Misterium
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3365
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Rozpoczęła się III Edycja „Biblicum Śląskiego”

W niedzielę 7 września 2014 roku rozpoczęła się kolejna Edycja „Biblicum Śląskiego”. Tym razem poświęcona jest życiu oraz nauczaniu Świętego Pawła i obejmie wszystkie Jego Listy.
Autorami wykładów w tym roku akademickim są między innymi: Ks. Abp Wiktor Skworc, Ks. Bp. Prof. Kazimierz Romaniuk, Ks. Bp. Prof. Roman Pindel, Ks. Prof. Waldemar Rakocy i S. Prof. Ewa J. Jezierska OSU.


Projekt „Biblicum Śląskie” powstał z inspiracji Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, jako multimedialna forma duszpasterstwa biblijnego. Skierowany jest przede wszystkim do wiernych Archidiecezji Katowickiej, ale pozostaje otwarty także dla wszystkich chętnych. Ma umożliwić zainteresowanym pogłębienie wiedzy na temat Pisma Świętego oraz zainicjować rozwój duchowości, wypływającej z lektury i modlitwy zakorzenionej w tekstach biblijnych.

„Biblicum Śląskie” będzie obejmowało cotygodniowe wykłady internetowe, prezentowane na specjalnie utworzonej stronie Studium: www.biblicum.pl.
 Przewidziane są również Cykle Dodatkowe, takie jak: „Galeria miejsc biblijnych związanych ze Świętym Pawłem”, „Święty Paweł w malarstwie europejskim na przestrzeni wieków”, „Kościoły pod wezwaniem św. Pawła w Archidiecezji Katowickiej” - opis, historia i zdjęcia, „Rodzina Świętego Pawła” - historia, charyzmat, obecność w Polsce, ale także: „Trudny Święty Paweł” - prawdziwe wyzwanie intelektualne (!) - cykl autorstwa Ks. Prof. Waldemara Rakocego oraz wiele innych propozycji.
W wybranych parafiach odbywać się będą comiesięczne Spotkania Modlitewne z Lectio Divina wraz z odrębnym cyklem wykładowym.

Kompleks wymienionych działań został tak skonfigurowany, by połączyć pogłębianie wiedzy o Biblii z modlitwą i stałą zachętą do kształtowania postawy każdego wiernego według zasad zawartych w Piśmie Świętym. Stąd szczególna troska o przeniesienie działań internetowych na grunt życia wspólnotowego i osadzenie ich w modlitwie, w Lectio Divina, w adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
Zapisy dla osób zainteresowanych III Edycją „Biblicum Śląskiego” (poprzez formularz kontaktowy: www.biblicum.pl/kontakt) już się rozpoczęły i potrwają do końca października.

0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze