• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Świeccy w liturgii
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4037
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Prof. Czesław Freund odszedł...

ProfFreund bwZ wielkim smutkiem informujemy, że 13 września 2013 o 21:00 zmarł Prof. Czesław Freund - wielki autorytet dla młodzieży, studentów i pedagogów.

W latach 2002-2008 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej; w latach 2005-2012 był Kierownikiem Katedry Chóralistyki.

Był założycielem i dyrygentem Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Katowicach, prowadził także chór Politechniki Śląskiej.

Jako dyrygent współpracował z polskimi kompozytorami(H. J. Botor, B. Konowalski, J. W. Hawel, R. Twardowski, J. Świder), dokonując prawykonań i nagrań archiwalnych. Gościnnie prowadził Chór Filharmonii Śląskiej z koncertami a cappella. Był członkiem Rady i Jury Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, dyrektorem artystycznym festiwali: „Rybnicka Jesień Chóralna" w Rybniku i „Gaude Cantem" w Bielsku-Białej. Pełnił ponadto funkcję jurora konkursów i festiwali chóralnych w kraju i za granicą( m. in. "Slovakia Cantat" i "Musica Sacra" w Bratysławie). Był recenzentem przewodów doktorskich i habilitacyjnych. W roku 2004 otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych.

 
Pogrzeb odbędzie się 19 IX w czwartek w parafii św. Józefa Robotnika w Rybniku (ul. gen. J. Hallera 19).
 
11:30 - Czuwanie modlitewne - pieśni sakralne
12:00 - Msza św. pogrzebowa
 
0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze