• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3831
 • 0 komentarze
 • Drukuj

No i skończyło się rumakowanie.

No i skończyło się rumakowanie.

No i skończyło się rumakowanie.

Nie tak, że teraz jak coś nie wyjdzie albo coś będzie kiepsko zorganizowane, to można zwalić na dyrygenta. Albo na księdza. Nie. Nowa Pani Dyrygent = nowe porządki.

Na poprzedniej próbie Magda poinformowała nas, że planuje stworzyć radę chóru, która będzie jej pomagać w wielu kwestiach. W tym tygodniu na początku próby przedstawiła nam więc wyniki przeprowadzonej poprzednio ankiety. I ...

I tak wybrana została Pani Prezes Teresa, która ma promować, organizować, koordynować i robić wiele innych czynności, które na –wać się kończą (nie zapominając o najważniejszym – śpiewać). Ale żeby pani Prezes nie czuła się smutna, samotna i opuszczona, Magda ustanowiła też Wiceprezesa, Kasię. Mówiła coś o jakiejś różnicy pokoleniowej i młodzieńczym entuzjazmie, chociaż Kasia nie wygląda za bardzo na emerytkę, ale nie wiem, ja się tam nie znam.

Druga Kasia została Bibliotekarzem, także nie ma co, porządek w teczkach, nutach i różowych ołówkach będzie wyśmienity. No i Głosowi jeszcze są, którzy naszej Pani Dyrygent mają pomagać w prowadzeniu prób: Ania i Radek, tylko oni się przyznali, że oswoili nuty na tyle, żeby móc oswajać z nutami innych.

I tak powstała Rada Chóru Ośrodka Liturgicznego.

A na samej próbie piękne rzeczy się dzieją, pieśni na płytę się śpiewają, zmierzamy w stronę światła. Wprawdzie podczas rozgrzewającego firlania mieliśmy uczucie, że - jak to stwierdziła któraś z dziewczyn – „umiem mówić ‘r’, ale się czułam teraz, jakbym nie umiała”, ale tak ma być, języki też pracować muszą. Część próby odbyła się w podziale na kobiety i mężczyzn, przy czym ksiądz Bartek został altem, a panowie niestety uczyli się utworów na siedząco, więc jak przyszło im wstać, to było jakoś tak inaczej. Ale przy połączeniu wyszło wszystko wcale nieźle, co prawda sporo pracy przed nami, ale to dopiero początek przecież.

Ostatecznie próbę zaliczamy do bardzo udanych, wszystko idzie w dobrym kierunku i na chwałę Pana.

tekst: Weronika Olszowska

0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze