• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3662
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Drukarnia Chóru Ośrodka Liturgicznego, słucham?

Drukarnia Chóru Ośrodka Liturgicznego, słucham?

A ja mówiłam, że nowa Pani Dyrygent to nowe porządki. Dosłownie.

Wchodzę sobie w poniedziałek, proszę ja Was, do salek, punktualnie o 18:00, patrzę… i zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno dobrze trafiłam. Na podłodze mnóstwo kartek w kupkach, a pomiędzy nimi jakaś dziesiątka (tak sobie zaokrąglam) ludzi. I słyszę tylko teksty w stylu: „Głoś imię Pana jest dwie pozycje po prawej za Gloria!” No tak. W sumie chór i drukarnia to niemalże to samo, co za różnica.

 

Ale żeby nikt sobie nie pomyślał, że nie śpiewaliśmy! Jak już nutki grzecznie trafiły do nowych – starych teczek, opisanych i poukładanych, ruszyliśmy z kopyta. Najpierw była rozśpiewka, poprowadzona zresztą po części też przez Anię, a potem padło polecenie – panowie wychodzą do innej sali, panie zostają tutaj z Anią, rozczytujemy utwory. I już, już miałyśmy zaczynać, kiedy nagle z kąta rozległ się rozpaczliwy głos: „Proboszcz wyłączył ogrzewanieee!” Ogólny lament na szczęście po chwili został stłumiony, mogłyśmy zabrać się za śpiewanie.

Ale jakieś dziwne te pieśni. Jedna to niby o Duchu Świętym, a tu znienacka „Oda do radości” wyskakuje pompatycznie ze swoim natchnionym chórem. I że niby „pieśń” ma być krótka, ale nie wyszczekana, a „wieść” bez „ść”, bo „ść” należy do „alleluja” (ścialleluja?!). Druga pieśń z kolei to „Nadzieja”, ale ona umiera ostatnia, w dodatku zawieść nie może, w związku z czym początkowo to trochę my zawiedliśmy ją. Ale że jest trochę Robin Hoodem, to dała się oswoić, bośmy wszyscy przecież ubodzy duchem śpiewacy.

I ogłaszam, że wprowadzam nowy zwyczaj kończenia relacji cytatem dnia. Pierwszym cytowanym człowiekiem zostaje Magda, gratulujemy zwycięstwa.

„Tu się pojawiają klocki i trzeba je napiąć”.

Także cześć i czołem, zapraszamy do nas, bo jesteśmy fajni, a Pan Bóg, na którego chwałę śpiewamy, jest jeszcze fajniejszy!

tekst: Weronika Olszowska

0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze