• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4578
 • 0 komentarze
 • Drukuj

ChOL wrzesień 2011

ChOL - 13 września 2011
Pełną parą ruszyły przygotowania do pierwszej (w nowym roku szkolnym) posługi muzycznej, której podjął się Chór Ośrodka Liturgicznego.

2 października w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się Kongres Ruchów Odnowy Kościoła. Na tą szczególną okazję ChOL został poproszony o poprowadzenie śpiewów w trakcie sprawowanej Liturgii Eucharystycznej.

Wszystkie wrześniowe próby są przeznaczone na przygotowanie do tego wydarzenia. Tempo pracy dobrze rokuje, rozczytywanie utworów idzie bardzo sprawnie i bez większych problemów. Chórzyści - pod czujnym okiem i wyczulonym uchem dyrygenta, naprawdę dają z siebie wszystko aby opanować materiał muzyczny.

Potrzeba mężczyzn! Jest wśród szeregów ChOL'u kilku wspaniałych, ale nie są oni odciętą elitą - każdy może do nich dołączyć! Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn na najbliższą próbę 20 września o godzinie 18.00 w salkach przy probostwie św. Jadwigi w Chorzowie!

ChOL - 6 września 2011
Oficjalne rozpoczęcie nowego sezonu chóralnego. Pierwsza próba po wakacyjnej przerwie przyprowadziła ze sobą nowych "aspirantów" na stanowisko chórzysty Chóru Ośrodka Liturgicznego. Starzy chóralni "wyjadacze" przyjęli nowoprzybyłych z serdecznością i otwartymi ramionami, zaś dyrygent jak dobry ojciec zatroszczył się o integrację swojego powiększonego składu. Oczywiście najpierw przesłuchanie i przydzielenie do poszczególnych sekcji, później seria muzyczno - rytmicznych ćwiczeń i zabaw budujących rozluźniającą atmosferę. Zarówno nowi jak i starzy członkowie chóru wyglądali na pełnych entuzjazmu do pracy, co bardzo dobrze prognozuje, gdyż rozpoczynający się rok akademicki będzie bardzo pracowity!

Wszystko pięknie, wszystko ładnie ale zobaczymy ile z nowego „narybka” pozostanie przynajmniej do połowy sezonu. Drzwi nie zostały jeszcze zamknięte - wciąż czekamy na nowych chórzystów, zwłaszcza Panów (ale i Paniami nie pogardzimy).

Jeśli jesteś ambitny i sumienny, chcesz się muzycznie rozwijać i służyć zapraszamy na nasze próby. Najbliższa we wtorek 13 września o 18.00 w salkach przy parafii św. Jadwigi w Chorzowie.

0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze