• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4678
 • 0 komentarze
 • Drukuj

ChOL maj 2011

22 maja 2011 - wycieczka OL
Była piękna, słoneczna majowa niedziela, gdy chórzyści ChOL'u wyjechali wczesnym ranem na wycieczkę. Owa wyprawa była formą podziękowania za trud i czas poświęcone przy nagraniu płyty dla "Gościa Niedzielnego".

Miejscem destynacji były Rudy Raciborskie. Przygodę rozpoczęła przejażdżka kolejką wąskotorową oraz zwiedzenie zabytkowej stacji. Największą atrakcją tego punktu podróży była możliwość sprawdzenia swoich sił w jeździe starą, ręczną drezyną - nie było osoby, która by nie podjeła tego wyzwania. Zabawy i śmiechu było co nie miara.
Następnie cała grupa udała się do tamtejszego klasztoru cystersów gdzie odprawiono mszę świętą.
Resztę dnia spędzono w przylegającym do klasztoru parku, gdzie rozłożono koce i urządzono piknik. Radosnej integracji towarzyszyły różnego rodzaju gry wymagające zarówno pomyślunku strategicznego jak i sprawności fizycznej.

Była piękna, słoneczna, majowa niedziela, gdy chórzyści ChOL'u wyjechali wczesnym ranem na wycieczkę. Owa wyprawa była formą podziękowania i nagrody dla śpiewających za trud i czas poświęcone przy nagraniu płyty dla "Gościa Niedzielnego".
Miejscem destynacji były Rudy Raciborskie. Przygodę rozpoczęła przejażdżka kolejką wąskotorową oraz zwiedzenie zabytkowej stacji. Największą atrakcją tego punktu podróży była możliwość sprawdzenia swoich sił w jeździe starą drezyną - nie było osoby, która by nie podjeła tego wyzwania.

Następnie cała grupa udała się do tamtejszego pocysterskiego zespołu klasztorno-pałacowego, gdzie w kościele Wniebowzięcia NMP odprawiono Mszę Świętą. Resztę dnia spędzono w przylegającym do klasztoru parku, gdzie rozłożono koce i urządzono "polną strawę". Piknikowej uczcie towarzyszyły różnego rodzaju gry wymagające zarówno pomyślunku strategicznego jak i sprawności fizycznej.

Najbardziej charakterystyczną zabawą była chyba rozbudowana wersja berka nazywająca się "kiblem" (tutaj w śląskim znaczeniu toaletą, a dokładnie sedesem). Zapewne był to widok dość niecodzienny - grupa biegających po parku młodych ludzi, z której od czasu do czasu ktoś pokrzykiwał "Jestem kiblem! Proszę, niech ktoś mnie spuści!!". Grano też w różne gry słowne, ruchowe, w Uno oraz Sabotażystę i wiele innych.

Szczegółów nie będziemy omawiać, pozostawmy wątek tajemniczości. Jeśli ktoś jest ciekawy zapraszamy na próby Chóru OL - każda z nich to bardzo wyjątkowa przygoda.
Najbliższa 31 maja o godznie 18.00 w salkach przy probostwie parafii pw. św. Jadwigi w Chorzowie.

Warsztaty Chóru OL - 13-15 maja 2011
Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej, znajdujące się w miejscowości Brenna udostępniło swoją placówkę chórzystom ChOL' u, dzięki czemu w dniach 13-15 maja bieżącego roku odbyły się tam warsztaty chóralne. Celem 3 dniowego wyjazdu było przygotowanie się do zbliżającego się wydarzenia, którym jest koncert Chóru Ośrodka Liturgicznego.

Przed samym wyjazdem dyrygent przedstawił plan: "Próba, próba, próba, czas na spanie i zjedzenie oraz próba ." Został on zrealizowany w 100 a nawet 120%, ponieważ na 4 zaplanowane próby odbyło się ich aż 6. Był to czas bardzo intensywny i dynamiczny. Prześpiewano prawie 10 godzin, podczas których przećwiczono i bardzo dokładnie "przemaglowano" 7 utworów - innymi słowy zrobiono naprawdę kawał solidnej roboty.

Na warsztatach nie zabrakło miejsca dla Boga w śpiewie, modlitwie i codziennej Eucharystii, a czas zagospodarowany na ciężką pracę przeplatał się z odpowiednio długimi przerwami przeznaczonymi na posiłki, odpoczynek., oraz jakże radosną i momentami bardzo twórczą integrację.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii - zarówno z tych, jak i z poprzednich (październikowych) warsztatów. Zapraszamy na koncert -29 maja w kościele pw. Św. Jadwigi w Chorzowie po wieczornej Eucharystii (około godziny 20.00)

ChOL - 5 maja 2011

"Dziękuję za naprawdę dobrą próbę.” Tymi słowami zakończyła się czwartkowa próba. Wyjątkowo w czwartek, gdyż należało odrobić zaległości z dwutygodniowej przerwy wynikającej z następujących bezpośrednio po sobie Świąt Wielkanocnych i tzw. majówki.

Na szczęście straty (przez które należy rozumieć niekorzystny stan chórzystów po dłuższym okresie "bez śpiewania”) okazały się niewielkie i nietrudne do nadrobienia. ChOL zaprezentował bardzo dobrą formę, co samo w sobie dobrze prognozuje na zbliżający się koncert. Już dziś zapraszamy na to wydarzenie!

29 maja - niedziela, w Kościele Św. Jadwigi w Chorzowie po mszy wieczornej (ok. godziny 20.00).

0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze