• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 4677
 • 0 komentarze
 • Drukuj

ChOL luty 2011

22 lutego 2011
Uwaga! Ruszy druga edycja sprzedaży świątecznych kartek rozprowadzanych przez ChOL. Szczegóły poniżej!

Na próbie było o Bogu (tak jak zawsze z resztą). Najpierw błagano o odpuszczenie win w pięknym i bardzo majestatycznym utworze "Inter vestibulum". Później "God be in my head"- równie urzekająca pieśn podkreślająca wszystkie sfery życia, w które wierzący chce zaprosić Boga. Choć próba nie należala do najłatwiejszych, w myśl slów: "każda próba, nawet ta najtrudniejsza, jest drogą prowadzącą do sukcesu" - chórzyści dzielnie wytrwali do końca. Następna próba Chóru OL - 1 marca godzina 18.00, salki przy probostwie parafii Św. Jadwigi w Chorzowie. 


Termin koncertu ChOL'u został przesunięty na ostatnim Spotkaniu Niedzielnym OL na 29 maja 2011. W okresie przedświątecznym zaistnieje możliwość zakupienia ręcznie robionych kartek Wielkanocnych. Dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone tak samo, jak przy sprzedaży kartek Bożonarodzeniowych, na dofinansowanie przedkoncertowych, wiosennych warsztatów  ChOL’u datowanych na 13-15 maja.

15 lutego 2011
Zaczęło się od gorącego powitania – Pań przez Panów i Panów przez Panie, w końcu nie widzieli się od ponad miesiąca. Chwila rozśpiewki  i potem było już tylko z górki. Pierwsza całościowa próba chóru (po 4 próbach sekcyjnych) wypadła znakomicie. Chórzyści słuchali uważnie uwag dyrygenta i pojawiła się znaczna poprawa w słuchaniu siebie nawzajem. Chór badzo zyskał na brzmieniu. Po kilkunastu minutach śpiewu dyrygent westchnął głęboko z zadowoleniem: "Jednak naprawdę stęskniłem się za brzmieniem całego chóru.”   co, miejmy nadzieję, oprócz samej tęsknoty wyrażało również ogólne zadowolenie z poczynionych przez chórzystów postępów. Podczas tego spotkania udało się wykonać wiele bardzo pożytecznej pracy. Jak widać, czy może raczej słychać, zrealizowanie pomysłu prób sekcyjnych okazało się sukcesem, który przyniósł konkretne korzyści.

Kolejna próba – również całościowa, już w najbliższy wtorek 22 lutego. Zapraszamy zainteresowanych śpiewem (do koncertu jest coraz mniej czasu!) - salki przy probostwie kościoła św. Jadwigi w Chorzowie, na godzinę 18.00. Jeśli chcesz nas poznać przeczytaj: kronikę chóru umieszczoną w zakładce "Chór" na stronie Ośrodka Liturgicznego, zwróć szczególną uwagę na wywiady przeprowadzone z chórzystami i dyrygentem.

7, 8 lutego '11- próby sekcyjne
Kolejna, zapierająca dech w piersiach i jakże piękna pieśń – "Inter Vestibulum” wzbogaciła repertuar przygotowywany na wiosenny koncert Chóru OL. Obie próby sekcyjne  charakteryzował ogrom pracy gęsto upakowanej w każdą minutę spotkania (po za 10 minutami przeznaczonymi na przerwę). Dyrygent  zwracał uwagę na każdy najmniejszy szczegół, który wymagał poprawienia, i nie odpuszczał nikomu. "Jestem zachłanny – nie chcę tylko okrągłych głosek bez dobrej dykcji, ani tylko dobrej dykcji bez okrągłych głosek - chcę wszystko na tak samo dobrym poziomie! I nie zrezygnuję z tego.” – usłyszały dziewczyny ale  ta sama sytuacja dotyczyła również panów. Można powiedzieć, że pod względem muzycznych uwag na chórzystach nie została ani jedna sucha nitka. Trudno się dziwić wysokim wymaganiom, w końcu: „w miarę jedzenia- rośnie apetyt”. Im większe postępy robi zespół, tym wyżej stawia się poprzeczkę. Oczywiście każda uwaga była zwracana w bardzo przyjaznym tonie, nie zaburzając w żaden sposób przyjemnej atmosfery pracy, a skutecznie mobilizując do poprawy.

Zarówno Panie jak i Panowie nadgonili z programem i po 3 odzielnych próbach nadszedł czas najwyższy by zweryfikować owoce pracy w sekcjach na próbie całościowej. Następny wtorek- 15 lutego, godzina 18.00, salki przy probostwie kościoła św. Jadwigi Śląskiej – próba całego chóru.  Zapraszamy wszystkich chętnych.
Polecamy także wywiad z chórzystami i z dyrygentem.

0

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze