• Start
  Start Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy dostępne na stronie.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj ulubionego blogera na stronie.
 • Login
  Login Formularz logowania
Dodane przez w w Chór Ośrodka Liturgicznego
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3930
 • 0 komentarze
 • Drukuj

Aż tu nagle, znienacka...

Aż tu nagle, znienacka...

Cała ta tegotygodniowa próba była taka "znienacka". Po pierwsze - rozmnożenia mężczyzn ciąg dalszy (odsyłam do wykazu, który pojawił się w poprzednim wpisie). Rozmnożyli się tak, że basów było 9, czyli tyle samo co sopranów, altów 6, a tenorów 5. Tak bardzo, że przestawiliśmy znów krzesła do konfiguracji dla dużego chóru. Po drugie - mieliśmy w podziale próbę z nową Głosową. Po trzecie - pojawiła się nowa, wschodząca gwiazda cytatów dnia. Także działo się, moi drodzy, działo...

Na początku próby (na którą się, oczywiście, spóźniłam - dziękuję, Panie Motorniczy!) jak zwykle odbyła się rozśpiewka, jak zwykle też zaśpiewaliśmy kanon- ten, który był w ubiegłym tygodniu, ładny taki. Już wtedy mężczyzn było słychać tak, jak nigdy wcześniej za mojej ChOLowej kariery. Sporym zaskoczeniem było dla nas jednak, gdy Magda powiedziała nam, że ona idzie z mężczyznami do sali obok, a my zostaniemy tu i będziemy uczyć się nowej kolędy z Mamą Anią.

W ogóle to było czadersko w tym podziale. Zleciłam Zbigniewowi, żeby notował jakieś różne takie bajery dla mnie do relacji, a sama wyciągnęłam ołówek i pomiędzy śpiewami notowałam złote myśli - a troszkę ich było! Bo najpierw, gdy na próbę przyszedł spóźniony trochę Daniel, przybiegła do nas Magda, podekscytowana przeogromnie, mówiąc z przejęciem, że zabrakło jej nut! I czy nasza Pani Bibliotekarz Kasia ma jeszcze nuty? Bo jej zabrakło nut, pierwszy raz zabrakło jej nut!

I skoro tak już przy Kasi jesteśmy... Jest właśnie kolenym "znienackiem" tej próby, bo hasła rzucała takie, że nigdy w życiu nie zdołałabym się zdecydować, które ma zostać tekstem dnia. Wszystkie kierowała w stronę Mamy Ani, bardzo przejętej swoją rolą Głosowej (w ogóle chciałam powiedzieć, że nauczyła nas wyśmienicie, i że jest wspaniałą Głosową!). Także teraz troszeczkę pocytuję...

1.
Ania: Nie będziecie miały problemów z wejściem?
Kasia: Aniu, dla Ciebie będziemy!

2. (gdy Mama Ania ogarniała melodię dla sopranów)
Ania: Tak zrobiłam, nie?
Kasia: Nie wiem, Aniu, nie słuchałyśmy Cię, ale...

3. (po strasznym wykonaniu górnych dźwięków przez soprany)
Ania: Źle się w tej górze czujecie?
Kasia: Ania, ja nie wiem czy z tych wszystkich głosów tutaj w ogóle ktoś tam trafił...

4. (gdy Ania znów przejmowała się, że coś źle nas nauczyła)
Ania: Najbardziej się boję, że Wam tę ostatnią nutę źle podałam, że ona jest krótsza...
Kasia: Nie martw się, najwyżej powiemy, że to Tereska tak kazała!

I taka to jest Kasia. Także dzisiaj nie ma tekstu dnia, jest Gwiazda Dnia i tytuł ten idzie do Kasi - Bibliotekarza, bwawo!

Potem przyszli panowie i Zbyszek mi cichaczem jeszcze podał tekst Radka, który brzmiał następująco:
"To Betlejem brzmi tak, jakbyśmy zmieniali bieg w Formule 1".

W czasie krótkiej przerwy na klachy i ploteczki, Paweł postanowił zrobić nam selfie. Albo sobie selfie. Albo coś. Nieważne. Efekt - jak widać przy tym wpisie.

No a potem to się zaczęło. Magda połączyła nasze piękne głosy w jeden chór... i jakie to jest fajowe! Co prawda nie pozwoliła nam, altom, być góralami, tylko basy dostąpiły tego zaszczytu, ale cóż zrobić? Nie będę się przyznawać, że trochę nas musiała wyszlifować, bo nie brzmiałyśmy za dobrze, bo nic złego o altach się publicznie nie mówi, o! To taka moja nowa zasada życiowa. Za to mężczyźni jak brzmieli, no no no...

I tak oto dobrnęliśmy do końca, moi mili. Pragnę Was tylko gorąco przeprosić za to, że relacja pojawia się tak późno, ale mam właśnie problemy ze sprzętem i włamałam się na komputer współlokatorki, tylko po to, żeby Wam napisać o tych wszystkich Znienackach.
Także udanego weekendu Wam życzę!

0
Studentka logistyki na Politechnice Śląskiej w Katowicach, pochodząca z małego Pszowa.
Uwielbia się drzeć i wyć, dlatego śpiewa altem w ChOLu.
Uwielbia pisać, dlatego pisze relacje z prób.
Uwielbia Pana Boga, dlatego cała reszta.

Komentarze

Kto szuka znajduje...

wbiblii

Polecane Video

Diakonia Muzyczna

diakonia muzyczna

1% na OL

1 procent2

W drodze